Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det.

Riktig journalistik gör skillnad.

HP:s livesändningar

Hallandsposten direktsänder lokal sport varje vecka. Här är listan på kommande tv-sändningar.

Tisdag 13/8 kl 16.50 HBK–Trelleborg Fotboll/U21-allsvenskan herrar

Lördag 17/8 Kl 15.50 Hammers–Herlev Ishockey/Träningsmatch/Herrar

Fredag 30/8 Kl 18.50 Hammers–Tyringe Ishockey/Träningsmatch/Herrar

Onsdag 4/9 Kl 18.50 Hammers–Borås Ishockey/Träningsmatch/Herrar

Torsdag 5/9 kl 16.50 Falkenbergs FF–HBK Fotboll/U21-allsvenskan herrar

Med reservation för eventuella ändringar.

Se HP:s senaste livesändningar här:

Söndag 11/8 kl 10.20 Motocross/SM-deltävling 5

Söndag 11/8 kl 12.50 HBK–Laholm Fotboll/Division 2 damer samt Highlights

Lördag 10/8 Kl 15.00 Borås–Hammers Ishockey/Träningsmatch/Herrar

Söndag 28/7 kl 15.5 Lag-SM-finalen i dressyr i Laholm Ridsport

Söndag 7/7 kl 13.50 HBK–Hvidovre Fotboll Träningsmatch herrar samt Highlights

Onsdag 3/7 kl 18.50 Simlångsdalen–Unnaryd Fotboll Division 6 herrar

Söndag 30/6 kl 16.40 Björbäcks Sommarmeeting Ridsport Nationell 1,40-hoppning

Söndag 30/6 kl. 10.20 Motocross, SM-deltävling 4

Onsdag 26/6 kl 14.00/18.00 Swedish Padel Open i Vilshärad, damer

Onsdag 19/6 kl 18.50 Vapnö-Andersberg Fotboll Division 7 herrar

Fredag 14/6 kl 18.50 Unnaryd–Örnia Fotboll Division 6 herrar

Måndag 10/6 kl 18.50 Centern–HBK Fotboll Division 2 damer

Fredag 7/6 kl 18.50 Leikin–Hyltebruk Fotboll Division 4 herrar

Tisdag 21/5 kl 16.50 HBK–Falkenberg Fotboll U21-allsvenskan herrar

Måndag 20/5 kl 18.50 Laholm–Centern Fotboll Division 2 damer samt Highlights

Lördag 18/5 kl 15.20 Junior-NM Manlig artistisk gymnastik

Fredag 10/5 kl 18.50 Walldia–Andersberg Fotboll Division 7 Herrar

Tisdag 7/5 kl 18.45 Vårruset

Söndag 5/5 kl 10.30 SM-deltävling Motorcross

Lördag 4/5 kl 12.50 Oskarström–Simlångsdalen Fotboll Division 6 Herrar

Torsdag 2/5 kl 18.50 Sperlingsholm–Getinge Fotboll Division 5 Herrar

Fredag 26/4 kl 18.50 Alets IK-Böljan Fotboll Division 5 Herrar samt Highlights

Söndag 21/4 kl 10.00 Motocross SM-deltävling i Linköping

Fredag 19/4 kl 13.50 Leikin–Kvibille Fotboll Division 4 Herrar samt Highlights

Torsdag 18/4 kl 18.20 Örnia–Skottorp Fotboll Division 6 Herrar

Onsdag 17/4 kl 18.50 Kroppskultur–Drott Handboll Kval till division 1 herrar match 3:3

Söndag 14/4 kl 16.20 Kroppskultur–Drott Handboll Kval till division 1 herrar match 2:3

Söndag 14/4 kl 14.35 Laholms Springshow Ridsport Hoppning samt Highlights

Fredag 12/4 kl 18.20 Trönninge IF–HBK Fotboll Division 2 Damer samt Highlights