Vi sparar data i cookies, genom att
använda våra tjänster godkänner du det.

Hylte/Halmstad Volley hyllas på torsdagens kommunfullmäktige efter klubbens dubbla SM-guld. Marcus Nilsson, Jona Vigfusdottir och Eva Alberti tar emot gåvorna från fullmäktiges ordförande Micael Arnström (S) och fullmäktiges vice ordförande Krister Mattson (S). Bild: Pierre Carlsson
Hylte/Halmstad Volley hyllas på torsdagens kommunfullmäktige efter klubbens dubbla SM-guld. Marcus Nilsson, Jona Vigfusdottir och Eva Alberti tar emot gåvorna från fullmäktiges ordförande Micael Arnström (S) och fullmäktiges vice ordförande Krister Mattson (S). Bild: Pierre Carlsson

Hylte/Halmstad Volley firades av Hyltes kommunfullmäktige

De tvåfaldiga dubbla mästarna Hylte/Halmstad firas på nytt.
Under det sista kommunfullmäktigemötet inför sommaren fick företrädare för klubben ta emot politikernas uppskattning.
– Ni har gjort något helt unikt, menade fullmäktiges ordförande Micael Arnström (S).