Lördag 7/9 kl 15.50 Hammers–Visby/Roma Ishockey/Träningsmatch herrar
Söndag 14/9 Prel.tid Kl 10.20 SM i Motocross Deltävling 7, final
Onsdag 18/9 tid ej bestämd HBK–Union Berlin Fotboll/U21 Baltic Cup herrar
Med reservation för eventuella ändringar.
Se HP:s senaste livesändningar här:
Torsdag 5/9 kl 16.50 Falkenbergs FF–HBK Fotboll/U21-allsvenskan herrar samt Highlights
Onsdag 4/9 Kl 18.50 Hammers–Borås Ishockey/Träningsmatch/Herrar samt Highlights
Söndag 11/8 kl 10.20 Motocross/SM-deltävling 5
Söndag 11/8 kl 12.50 HBK–Laholm Fotboll/Division 2 damer samt Highlights
Lördag 10/8 Kl 15.00 Borås–Hammers Ishockey/Träningsmatch/Herrar
Söndag 28/7 kl 15.5 Lag-SM-finalen i dressyr i Laholm Ridsport
Söndag 7/7 kl 13.50 HBK–Hvidovre Fotboll Träningsmatch herrar samt Highlights
Onsdag 3/7 kl 18.50 Simlångsdalen–Unnaryd Fotboll Division 6 herrar
Söndag 30/6 kl 16.40 Björbäcks Sommarmeeting Ridsport Nationell 1,40-hoppning
Söndag 30/6 kl. 10.20 Motocross, SM-deltävling 4
Onsdag 26/6 kl 14.00/18.00 Swedish Padel Open i Vilshärad, damer
Onsdag 19/6 kl 18.50 Vapnö-Andersberg Fotboll Division 7 herrar
Fredag 14/6 kl 18.50 Unnaryd–Örnia Fotboll Division 6 herrar
Måndag 10/6 kl 18.50 Centern–HBK Fotboll Division 2 damer
Fredag 7/6 kl 18.50 Leikin–Hyltebruk Fotboll Division 4 herrar
Tisdag 21/5 kl 16.50 HBK–Falkenberg Fotboll U21-allsvenskan herrar
Måndag 20/5 kl 18.50 Laholm–Centern Fotboll Division 2 damer samt Highlights
Lördag 18/5 kl 15.20 Junior-NM Manlig artistisk gymnastik
Fredag 10/5 kl 18.50 Walldia–Andersberg Fotboll Division 7 Herrar
Tisdag 7/5 kl 18.45 Vårruset
Söndag 5/5 kl 10.30 SM-deltävling Motorcross
Lördag 4/5 kl 12.50 Oskarström–Simlångsdalen Fotboll Division 6 Herrar
Torsdag 2/5 kl 18.50 Sperlingsholm–Getinge Fotboll Division 5 Herrar
Fredag 26/4 kl 18.50 Alets IK-Böljan Fotboll Division 5 Herrar samt Highlights
Söndag 21/4 kl 10.00 Motocross SM-deltävling i Linköping
Fredag 19/4 kl 13.50 Leikin–Kvibille Fotboll Division 4 Herrar samt Highlights
Torsdag 18/4 kl 18.20 Örnia–Skottorp Fotboll Division 6 Herrar
Onsdag 17/4 kl 18.50 Kroppskultur–Drott Handboll Kval till division 1 herrar match 3:3
Söndag 14/4 kl 16.20 Kroppskultur–Drott Handboll Kval till division 1 herrar match 2:3
Söndag 14/4 kl 14.35 Laholms Springshow Ridsport Hoppning samt Highlights
Fredag 12/4 kl 18.20 Trönninge IF–HBK Fotboll Division 2 Damer samt Highlights