Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det.

Om Cookies
Prova

Ligg på Plus från start - hela innehållet för 1 kr Fri tillgång till all lokaljournalistik.

Division 5 Halland Herr

Tabell

Pos Lag M V O F +/- P
1 Derome BK / Åskloster Derome/Åsklost 22 18 2 2 38 56
2 Väröbacka GIF Väröbacka 22 14 2 6 27 44
3 Bua IF Bua 22 12 5 5 12 41
4 Alets IK Alet 22 12 2 8 13 38
5 IF Centern Centern 22 10 2 10 15 32
6 IF Böljan Falkenberg Böljan 22 10 2 10 7 32
7 HÅFF HåFF 22 8 3 11 -11 27
8 IS Halmia Academy Halmia Acad 22 7 5 10 -7 26
9 Löftadalens IF Löftadalen 22 8 2 12 -18 26
10 Träslövsläge IF Träslövsläge 22 6 4 12 -19 22
11 FC Astrio FC Astrio 22 6 1 15 -14 19
12 Grimetons IK Grimeton 22 5 2 15 -43 17
  • Väröbacka GIF 1-0 Grimetons IK
    IS Halmia Academy 1-2 Löftadalens IF
  • IF Böljan Falkenberg 0-2 Alets IK
  • HÅFF 1-4 FC Astrio
    IF Centern 0-3 Derome BK / Åskloster
  • Träslövsläge IF 1-4 Bua IF
  • FC Astrio 0-1 IF Böljan Falkenberg
    Alets IK 2-1 IF Centern
    Löftadalens IF 4-1 HÅFF
  • Grimetons IK 1-0 Träslövsläge IF
    Bua IF 2-2 IS Halmia Academy
    Derome BK / Åskloster 2-0 Väröbacka GIF
  • Träslövsläge IF 2-1 FC Astrio
    Väröbacka GIF 1-0 Löftadalens IF
    IF Centern 2-2 IS Halmia Academy
    IF Böljan Falkenberg 0-2 HÅFF
    Derome BK / Åskloster 1-2 Bua IF
    Grimetons IK 2-5 Alets IK
  • Löftadalens IF 2-1 Träslövsläge IF
  • HÅFF 2-0 IF Centern
    FC Astrio 4-5 Grimetons IK
    Alets IK 2-0 Derome BK / Åskloster
  • Bua IF 1-3 IF Böljan Falkenberg
  • IS Halmia Academy 3-4 Väröbacka GIF
  • Alets IK 5-2 Bua IF
  • Väröbacka GIF 1-1 HÅFF
    Derome BK / Åskloster 2-0 FC Astrio
  • Träslövsläge IF 3-2 IS Halmia Academy
    IF Centern 2-0 IF Böljan Falkenberg
  • Grimetons IK 0-2 Löftadalens IF
  • IS Halmia Academy 1-2 Grimetons IK
  • IF Böljan Falkenberg 1-3 Väröbacka GIF
    Löftadalens IF 3-3 Derome BK / Åskloster
    FC Astrio 1-2 Alets IK
    Bua IF 5-2 IF Centern
  • HÅFF 5-0 Träslövsläge IF
  • Väröbacka GIF 1-2 Derome BK / Åskloster
  • Träslövsläge IF 1-2 IF Böljan Falkenberg
    Alets IK 0-2 Löftadalens IF
    Grimetons IK 3-2 HÅFF
  • Väröbacka GIF 2-1 IF Centern
    FC Astrio 0-1 Bua IF
  • Derome BK / Åskloster 2-0 IS Halmia Academy
  • IS Halmia Academy 2-3 Alets IK
    Löftadalens IF 2-4 FC Astrio
    Bua IF 5-0 Väröbacka GIF
    IF Böljan Falkenberg 3-3 Grimetons IK
  • IF Centern 4-0 Träslövsläge IF
  • HÅFF 0-5 Derome BK / Åskloster
  • Löftadalens IF 2-4 Bua IF
    Träslövsläge IF 3-3 Väröbacka GIF
  • Alets IK 4-1 HÅFF
  • FC Astrio 1-2 IS Halmia Academy
    Derome BK / Åskloster 3-0 IF Böljan Falkenberg
  • Grimetons IK 0-3 IF Centern
  • Väröbacka GIF 3-2 Alets IK
  • Träslövsläge IF 2-4 Derome BK / Åskloster
    IF Centern 4-2 FC Astrio
    IF Böljan Falkenberg 0-1 Löftadalens IF
  • HÅFF 2-2 IS Halmia Academy
  • Grimetons IK 0-1 Bua IF
  • Derome BK / Åskloster 6-0 Grimetons IK
    IS Halmia Academy 2-1 IF Böljan Falkenberg
    Löftadalens IF 2-8 IF Centern
    Bua IF 2-5 HÅFF
  • FC Astrio 1-3 Väröbacka GIF
    Alets IK 2-3 Träslövsläge IF
  • Derome BK / Åskloster 3-0 IF Centern
    Alets IK 0-2 IF Böljan Falkenberg
    FC Astrio 6-3 HÅFF
    Löftadalens IF 2-3 IS Halmia Academy
  • Bua IF 2-2 Träslövsläge IF
  • Grimetons IK 0-4 Väröbacka GIF
  • IF Centern 0-1 Alets IK
  • IF Böljan Falkenberg 4-2 FC Astrio
  • HÅFF 2-1 Löftadalens IF
    Träslövsläge IF 4-4 Grimetons IK
    IS Halmia Academy 0-1 Bua IF
  • IS Halmia Academy 2-0 IF Centern
  • FC Astrio 1-3 Träslövsläge IF
    Löftadalens IF 0-8 Väröbacka GIF
    Bua IF 1-1 Derome BK / Åskloster
    Alets IK 4-0 Grimetons IK
  • HÅFF 0-1 IF Böljan Falkenberg
  • Väröbacka GIF 7-1 IS Halmia Academy
  • Grimetons IK 2-1 FC Astrio
    Derome BK / Åskloster 1-0 Alets IK
    IF Centern 3-5 HÅFF
  • IF Böljan Falkenberg 1-2 Bua IF
  • Träslövsläge IF 3-1 Löftadalens IF
  • Löftadalens IF 5-2 Grimetons IK
    IF Böljan Falkenberg 4-2 IF Centern
  • HÅFF 2-4 Väröbacka GIF
    Bua IF 1-0 Alets IK
  • FC Astrio 0-1 Derome BK / Åskloster
    IS Halmia Academy 2-1 Träslövsläge IF
  • Väröbacka GIF 4-1 IF Böljan Falkenberg
    Träslövsläge IF 2-0 HÅFF
  • Derome BK / Åskloster 2-1 Löftadalens IF
    IF Centern 5-1 Bua IF
    Alets IK 0-1 FC Astrio
  • Grimetons IK 0-3 IS Halmia Academy
  • IF Centern 3-0 Väröbacka GIF
  • HÅFF 3-0 Grimetons IK
  • IF Böljan Falkenberg 8-1 Träslövsläge IF
  • Bua IF 1-1 FC Astrio
    Löftadalens IF 1-1 Alets IK
  • IS Halmia Academy 1-3 Derome BK / Åskloster
  • Derome BK / Åskloster 3-0 HÅFF
    Alets IK 4-4 IS Halmia Academy
    Väröbacka GIF 1-3 Bua IF
  • FC Astrio 5-1 Löftadalens IF
    Grimetons IK 0-6 IF Böljan Falkenberg
  • Träslövsläge IF 1-1 IF Centern
  • IF Böljan Falkenberg 0-1 Derome BK / Åskloster
  • IF Centern 4-1 Grimetons IK
    Bua IF 1-2 Löftadalens IF
  • Väröbacka GIF 2-1 Träslövsläge IF
    IS Halmia Academy 0-4 FC Astrio
    HÅFF 3-2 Alets IK
  • FC Astrio 0-5 IF Centern
    Alets IK 2-1 Väröbacka GIF
    Löftadalens IF 1-2 IF Böljan Falkenberg
  • Derome BK / Åskloster 2-1 Träslövsläge IF
    IS Halmia Academy 4-0 HÅFF
    Bua IF 4-0 Grimetons IK
  • IF Böljan Falkenberg 0-0 IS Halmia Academy
    IF Centern 5-2 Löftadalens IF
    Väröbacka GIF 9-1 FC Astrio
    Träslövsläge IF 2-3 Alets IK
    Grimetons IK 0-2 Derome BK / Åskloster
    HÅFF 1-1 Bua IF

Skytteligan

  • 1.
    Hans-Erik Månsson Väröbacka GIF
    27
  • 2.
    Robin Sundqvist Bua IF
    20
  • 2.
    Johan Carlsson Väröbacka GIF
    14
  • 4.
    John Wilson IF Centern
    13
  • 4.
    Johan Sjögren IS Halmia Academy
    10
  • 6.
    Anton Lundahl FC Astrio
    9
  • 6.
    Anton Rickardsson Träslövsläge IF
    9
  • 6.
    Hampus Gegö IS Halmia Academy
    9
  • 9.
    Benjamin Kulhanek Ancar Alets IK
    8
  • 9.
    Felix Persson IF Centern
    8
Visa fler