Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det.

Om Cookies
Prova

Ligg på Plus från start - hela innehållet för 1 kr Fri tillgång till all lokaljournalistik.

Division 1 södra Götaland Dam

Tabell

Pos Lag M V O F +/- P
1 Borgeby FK Borgeby 20 18 0 2 50 54
2 IS Halmia Halmia 20 13 2 5 15 41
3 Hammenhögs IF Hammenhög 20 12 3 5 28 39
4 Dösjöbro IF Dösjöbro 20 11 3 6 12 36
5 Färjestadens GoIF Färjestaden 20 10 3 7 11 33
6 Växjö DFF Akademi Växjö DFF 20 9 2 9 -6 29
7 Ifö Bromölla IF Ifö Bromölla 20 7 3 10 -5 24
8 Eskilsminne DIF Eskilsminne 20 7 2 11 -8 23
9 Karlskrona FF Karlskrona FF 20 7 1 12 -12 22
10 Nättraby GoIF Nättraby 20 6 1 13 -24 19
11 Skurups AIF Skurup 20 4 4 12 -24 16
12 Södra Sandby IF Södra Sandby 20 2 4 14 -37 10
  • Eskilsminne DIF 6-0 Karlskrona FF
    Nättraby GoIF 0-3 Ifö Bromölla IF
    Växjö DFF Akademi 1-2 Södra Sandby IF
    Färjestadens GoIF 0-1 Borgeby FK
    Hammenhögs IF 1-1 Skurups AIF
  • IS Halmia 0-0 Dösjöbro IF
  • Karlskrona FF 1-4 IS Halmia
    Dösjöbro IF 0-0 Växjö DFF Akademi
    Skurups AIF 6-2 Nättraby GoIF
    Södra Sandby IF 0-0 Färjestadens GoIF
    Borgeby FK 1-0 Hammenhögs IF
    Ifö Bromölla IF 0-2 Eskilsminne DIF
  • Eskilsminne DIF 1-2 Skurups AIF
    Ifö Bromölla IF 4-5 IS Halmia
    Södra Sandby IF 0-6 Borgeby FK
    Färjestadens GoIF 3-1 Dösjöbro IF
    Växjö DFF Akademi 3-0 Karlskrona FF
  • Nättraby GoIF 0-3 Hammenhögs IF
  • Karlskrona FF 3-2 Färjestadens GoIF
  • Skurups AIF 0-2 IS Halmia
    Dösjöbro IF 3-1 Södra Sandby IF
    Hammenhögs IF 2-1 Eskilsminne DIF
    Ifö Bromölla IF 5-0 Växjö DFF Akademi
  • Borgeby FK 7-2 Nättraby GoIF
  • Eskilsminne DIF 1-3 Nättraby GoIF
    Färjestadens GoIF 1-4 Ifö Bromölla IF
    IS Halmia 0-5 Hammenhögs IF
    Dösjöbro IF 1-4 Borgeby FK
  • Södra Sandby IF 0-3 Karlskrona FF
    Växjö DFF Akademi 5-1 Skurups AIF
  • Karlskrona FF 0-2 Dösjöbro IF
    Borgeby FK 2-0 Eskilsminne DIF
    Skurups AIF 1-2 Färjestadens GoIF
    Nättraby GoIF 1-1 IS Halmia
  • Ifö Bromölla IF 3-1 Södra Sandby IF
    Hammenhögs IF 3-0 Växjö DFF Akademi
  • IS Halmia 2-0 Eskilsminne DIF
  • Karlskrona FF 2-3 Borgeby FK
    Dösjöbro IF 3-1 Ifö Bromölla IF
    Södra Sandby IF 1-1 Skurups AIF
    Växjö DFF Akademi 3-1 Nättraby GoIF
  • Färjestadens GoIF 2-0 Hammenhögs IF
  • Ifö Bromölla IF 0-3 Karlskrona FF
    Skurups AIF 0-2 Dösjöbro IF
  • Borgeby FK 5-2 IS Halmia
    Hammenhögs IF 4-0 Södra Sandby IF
  • Eskilsminne DIF 4-1 Växjö DFF Akademi
    Nättraby GoIF 0-1 Färjestadens GoIF
  • Karlskrona FF 4-3 Eskilsminne DIF
    Nättraby GoIF 2-1 Skurups AIF
  • Ifö Bromölla IF 0-5 Borgeby FK
    Dösjöbro IF 2-0 Hammenhögs IF
  • Karlskrona FF 2-0 Skurups AIF
    Färjestadens GoIF 6-1 Eskilsminne DIF
    Södra Sandby IF 2-3 Nättraby GoIF
  • Växjö DFF Akademi 4-1 IS Halmia
  • Eskilsminne DIF 5-4 Södra Sandby IF
    IS Halmia 2-1 Färjestadens GoIF
  • Skurups AIF 0-0 Ifö Bromölla IF
    Växjö DFF Akademi 0-3 Borgeby FK
    Nättraby GoIF 3-2 Dösjöbro IF
    Hammenhögs IF 6-0 Karlskrona FF
  • Dösjöbro IF 2-3 Eskilsminne DIF
  • Ifö Bromölla IF 0-1 Hammenhögs IF
    Södra Sandby IF 2-4 IS Halmia
    Karlskrona FF 0-1 Nättraby GoIF
  • Borgeby FK 2-1 Skurups AIF
  • Eskilsminne DIF 2-0 Ifö Bromölla IF
  • Färjestadens GoIF 5-0 Växjö DFF Akademi
  • Färjestadens GoIF 1-0 Södra Sandby IF
    Växjö DFF Akademi 3-4 Dösjöbro IF
    Hammenhögs IF 3-2 Borgeby FK
  • IS Halmia 0-3 Karlskrona FF
  • Ifö Bromölla IF 3-1 Nättraby GoIF
  • Skurups AIF 1-3 Hammenhögs IF
    Södra Sandby IF 1-3 Växjö DFF Akademi
    Borgeby FK 2-1 Färjestadens GoIF
  • Skurups AIF 1-5 Eskilsminne DIF
    IS Halmia 3-0 Ifö Bromölla IF
    Karlskrona FF 0-3 Växjö DFF Akademi
    Dösjöbro IF 2-0 Färjestadens GoIF
  • Hammenhögs IF 5-0 Nättraby GoIF
    Borgeby FK 4-1 Södra Sandby IF
  • Dösjöbro IF 5-1 IS Halmia
  • IS Halmia 8-0 Skurups AIF
    Södra Sandby IF 1-1 Dösjöbro IF
    Växjö DFF Akademi 3-6 Ifö Bromölla IF
    Eskilsminne DIF 3-3 Hammenhögs IF
  • Färjestadens GoIF 2-1 Karlskrona FF
    Nättraby GoIF 1-4 Borgeby FK
  • Karlskrona FF 7-1 Södra Sandby IF
    Nättraby GoIF 4-0 Eskilsminne DIF
    Skurups AIF 2-3 Växjö DFF Akademi
    Hammenhögs IF 2-4 IS Halmia
    Borgeby FK 4-2 Dösjöbro IF
    Ifö Bromölla IF 0-0 Färjestadens GoIF
  • IS Halmia 3-0 Nättraby GoIF
    Färjestadens GoIF 0-1 Skurups AIF
    Växjö DFF Akademi 2-2 Hammenhögs IF
    Eskilsminne DIF 0-5 Borgeby FK
    Dösjöbro IF 1-0 Karlskrona FF
  • Södra Sandby IF 2-3 Ifö Bromölla IF
  • Eskilsminne DIF 2-5 IS Halmia
    Skurups AIF 2-2 Södra Sandby IF
    Ifö Bromölla IF 1-2 Dösjöbro IF
    Borgeby FK 3-0 Karlskrona FF
    Nättraby GoIF 2-3 Växjö DFF Akademi
    Hammenhögs IF 0-2 Färjestadens GoIF
  • IS Halmia 2-1 Borgeby FK
    Karlskrona FF 2-2 Ifö Bromölla IF
    Dösjöbro IF 3-0 Skurups AIF
    Södra Sandby IF 0-5 Hammenhögs IF
  • Färjestadens GoIF 1-0 Nättraby GoIF
    Växjö DFF Akademi 3-2 Eskilsminne DIF
  • IS Halmia 4-2 Växjö DFF Akademi
    Nättraby GoIF 1-2 Södra Sandby IF
    Skurups AIF 1-0 Karlskrona FF
    Eskilsminne DIF 2-2 Färjestadens GoIF
    Hammenhögs IF 3-2 Dösjöbro IF
    Borgeby FK 4-0 Ifö Bromölla IF
  • Färjestadens GoIF IS Halmia
    Borgeby FK Växjö DFF Akademi
    Ifö Bromölla IF Skurups AIF
    Karlskrona FF Hammenhögs IF
    Dösjöbro IF Nättraby GoIF
  • Södra Sandby IF Eskilsminne DIF
  • Växjö DFF Akademi Färjestadens GoIF
    IS Halmia Södra Sandby IF
    Eskilsminne DIF Dösjöbro IF
    Hammenhögs IF Ifö Bromölla IF
    Skurups AIF Borgeby FK
    Nättraby GoIF Karlskrona FF

Skytteligan

  • 1.
    Michaela Johnsson Borgeby FK
    21
  • 2.
    Mathilda Holmberg Borgeby FK
    16
  • 2.
    Matilda Olsson IS Halmia
    16
  • 4.
    Louise Persson Ifö Bromölla IF
    13
  • 4.
    Isabella Nilsson Södra Sandby IF
    12
  • 4.
    Jasmine Hansen Eskilsminne DIF
    12
  • 4.
    Julia Lennartsson Dösjöbro IF
    12
  • 8.
    Azra Tokovic Hammenhögs IF
    11
  • 8.
    Beatrice Andersson Dösjöbro IF
    10
  • 8.
    Maria Rix Hammenhögs IF
    10
Visa fler